Ezt olvastam a történetéről:
A frankfurti leves Pesten forrta ki magát, és vált minden frankfurti leves irányadójává. A két világháború között a szerény polgári lét velejárója volt: akinek nem telt marhára, az virsliből főzött levest, de a II. világháború után, s főleg az ötvenes években státusszimbólummá avanzsált, hiszen akkoriban már a virsli is luxust jelentett. A kelkáposztával agyonetetett nép aztán a hetvenes években ráunt, így a frankfurti leves a nyolcvanas évekre tipikus menzakaja lett, azaz társadalmilag nagyot zuhant, s ezen az állapoton a rendszerváltás sem változtatott.
Újabban ismét feltűntek jobb minőségű virslik, ez pedig reményt ad a frankfurti leves újjászületésére, amely attól igazán magyar, hogy csakis ezt a fajta virslis levest készítik kelkáposztával - a németek fehér káposztát használnak.
A nőnapi rózsám színe pont megy a kelkáposztához...:)
1 Kelkáposzta
Pár szem krumpli
Virsli
Hagyma, fokhagyma
majoránna, só, bors, őrölt kömény, petrezselyem
tejföl
olaj, liszt
A virsli ha nem is frankfurti, feltétlenül legyen füstölt, plusz élményt ad az íze! Kis olajon megpirítottam a virsli karikákat, és megszórtam egy kevés pirospaprikával, hogy legyen egy kis színe a levesnek.
Ezután fel kell önteni hús vagy csontlével, ennek hiányában, felöntöttem vízzel, :) és beledobtam két leveskockát, hozzákevertem a virslit.
/Hogy az a bajuszos kis fickó miért pont az én levesemben próbálgatja a hátúszást..., azt nem tudom...:):):)
Ekkor jöhet a fűszerezés: sózás után őrölt fekete borssal, majoránnával, és egy csipet őrölt köménnyel ízesítettem, ami hihetetlen ízt biztosít neki. Hozzátenném, hogy nem szeretem a kömény ízét, nem is szoktam használni, de ebbe mégis muszáj tenni egy kicsit, éreztem, hogy jó lesz,,,:)
Végül tejfölös habarással besűrítettem a levest, majd fedő alatt kis lángon puhára főztem a zöldségeket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése