Kiskoromban, ha megkérdezték, hogy mit szeretnék enni mondjuk a névnapi ebédemen, szinte kivétel nélkül a gombás husi volt a válasz. A mai napig nagyon szeretem, egyszerű, és nagyon finom, aki szereti a gombát, ne hagyja ki, eddig mindenkinek ízlett...:)
Tarja
Hagyma
Gomba
Petrezselyem
Olaj, liszt, vaj
Rizs
Só, bors
A húst kicsit kiklopfoltam, és besóztam, a gombát felszeleteltem.
Befűszereztem-szinte mindegy milyen, disznóhúshoz való fűszerkeverékkel, én most "sertés sült" nevezetűt használtam, de mehet rá flekken, vagy fokhagymás is.
A szeleteket lisztbe forgattam, és forró vaj-olaj keveréken hirtelen kisütöttem, aranybarnára. /Ez a keverék azt jelenti, hogy sok vaj, és bele pici olaj,/
A megmaradt zsiradékban megpároltam a hagymát.
Erről annyit, hogy mint minden rendes magyar háziasszony, én is rengeteg hagymát használok, viszont nem eszem meg olyan ételt, amiben a kis főtt hagymadarabokat érezni lehet, pl a fasírtban egyenesen undorodom tőle...:(- Ezért nálunk a hagyma chopperrel pépesre aprítva, kis zacsikban a fagyasztóban figyel, így vagy egy hónapig, ha olyat főzök, csak kikapom, és nem kell hagymaszeleteléssel vesződni.
Rádobtam a gombát, megpároltam, sóval, és borssal ízesítettem.
Megszórtam petrezselyemmel...sajnos most csak ennyi volt itthon, de általában 2-3 csomóval simán teszek bele.
Amikor levet eresztett, megszórtam liszttel, annyival, amennyit felvett... majd beleöntöttem a tejszínt.
Meg lehet kövezni, de nem szeretem, és nem használom a híg lötty főzőtejszíneket, mindig fél literes, zacskós habtejszínt teszek az ételekbe, egyrészt sokkal sűrűbb, másrészt általában pont elég.
Ezek után kezdődik a játék, a liszttel, és vízzel, hogy a kellő sűrűséget elérjem. :)
Visszatettem bele a husikat, és puhulásig lassú tűzön főztem! Türelem, lassan lesz finom, vajpuha a hús!!!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése